Nie tylko zabawki. Co wybrać na prezent pod choinkę dla dziecka?

Jak wybrać odpowiednie prezenty pod choinkę dla dziecka? Czy w grę wchodzą tylko zabawki? Niekoniecznie! Dla maluchów podobnie jak dla dorosłych wybrać możemy, chociażby książki. Sprawdzą się również kreatywne gry planszowe, które pomogą rozwinąć u dzieci istotne cechy i umiejętności.

Prezent na Święta 2021 – co kupić dziecku?

Tradycyjne prezenty świąteczne dla dzieci w postaci zabawek często nie zdają egzaminu. Podarunek w postaci zabawki szybko się nudzi i ląduje na półce lub w kącie. Dlatego lepiej wybrać coś, co będzie stanowiło połączenie zabawy i nauki, czyli preferowanego sposobu na zrównoważony rozwój malucha. Nic tak dobrze nie służy edukacji poprzez zabawę jak książki dla dzieci i gry planszowe. Nie tylko sprawiają one, że dziecko rozwija szereg zdolności, ale też pomaga w podtrzymywaniu wspólnych relacji.

Kreatywne prezenty pod choinkę dla dzieci

Wspólne czytanie z dzieckiem to wyjątkowe chwile, które pozwalają zacieśnić rodzinne relacje. Książki, które podarujemy dziecku w ramach świątecznego prezentu, mogą posłużyć do wspólnych chwil na ich czytaniu. To również doskonała okazja do rozwijania dziecięcej wyobraźni, poznawania świata, ale przede wszystkim, czytanie sprzyja dobrej zabawie.

Prezent świąteczny dla dziecka – książki i gry planszowe na prezent

Jeśli naszym celem jest idealny prezent świąteczny dla 10 latka i dzieci w podobnym wieku, warto spośród dostępnych książek wybrać te, które odpowiadają dziecięcym zainteresowaniom. Książki Minecraft oparte o świat kultowej gry czy książki YouTuberów z pewnością zainteresują nasze pociechy. Prym wiodą m.in. książka Ekipy. Jeżeli chcemy natomiast dać dziecku w prezencie grę planszową, to wśród popularnych pozycji znajdują się gra planszowa Minecraft czy Harry Potter. 

Prezenty świąteczne online – gdzie kupić prezent?


Bogata oferta księgarni internetowych pozwala kupić książkowe (i nie tylko) prezenty pod choinkę dla dziecka, które znalazły się na liście Świętego Mikołaja. Atrakcyjne ceny, wygoda i dostawa na czas przed Świętami to świetny sposób na ominięcie długich kolejek w stacjonarnych sklepach oraz możliwość wyboru książek i gier niedostępnych w tradycyjnej sprzedaży.